Marzą Ci się piękne, ozdobne kolczyki, lecz… boisz się przekłuwania uszu? A może nie wiesz, jaką metodę wybrać, aby było możliwie szybko i bezboleśnie? Przedstawimy dziś 3 najpopularniejsze sposoby przekłuwania uszu: metodą DUO, pistoletem i igłą. Sprawdź, czym się różnią i co wybrać.

 

O czym wiedzieć, zanim zdecydujesz się na przekłuwanie uszu?

Zanim opiszemy, w jaki sposób odbywa się przekłuwanie uszu, chcielibyśmy zwrócić uwagę na najważniejszą kwestię, czyli bezpieczeństwo. Niezależnie od metody, przebijanie uszu musi odbywać się w sterylnych i komfortowych warunkach. Dlatego wybór pierwszego lepszego studia kosmetycznych nie zawsze będzie dobrym rozwiązaniem.

Ponadto warto wcześniej dopytać, jakie kolczyki zostaną założone po przekłuciu uszu. Powinny być wykonane ze stali chirurgicznej, ponieważ nie powoduje ona zakażeń oraz nie wywołuje alergii. Teoretycznie, to standard, chociaż nie zaszkodzi sprawdzić, czy tak faktycznie jest – zwłaszcza jeśli cena całego zabiegu wyda Ci się niska.

 

Przekłuwanie uszu igłą

Jeszcze kilkanaście lat temu najczęściej przebijano uszy igłą, obecnie metoda ta jest mało popularna i częściej można się z nią spotkać w salonach piercingu, niż w gabinetach kosmetycznych.

Zabieg wydaje się prosty – wystarczy wkłuć się igłą w wybrane miejsce pod kątem 90 stopni. W praktyce wymaga to jednak pewnej wprawy, a także utrzymania pełnej sterylności.

Zaletą tego sposobu jest to, że można przebić dowolną część ucha, także chrząstki, które znajdują się w jego okolicach. Przebijanie uszu igłą może być szybkie i bezbolesne, jeśli osoba, która je wykonuje, ma w tym doświadczenie, robi to sprawnie i dokładnie. A więc kluczową kwestią jest wybór miejsca, do którego się wybierasz.

Nie polecamy jednak tego rozwiązania w przypadku dzieci, a także wrażliwych klientów/klientek, zwłaszcza tych, dla których sam widok igły jest przerażający.

przekluwanie-uszu
 

Pistolet do przekłuwania uszu

Obecnie znacznie częściej wykorzystywaną metodą jest przebijanie uszu pistoletem, które jest mniej stresujące, a także często szybsze.

Zastanawiasz się, jak wygląda przekłuwanie uszu pistoletem? Do ucha przykładane jest niewielkich rozmiarów urządzenie, w które wkłada się kolczyk leczniczy (zwykle ze stali chirurgicznej). Następnie, jednym ruchem pistolet jest uruchamiany, po czym zaostrzony kolczyk przebija tkankę i jest w niej umieszczany.

Ma to kilka zalet – jest błyskawiczne, bezbolesne, a także wyjątkowo sterylne. Ponadto kolczyk od razu zostaje umieszczony w uchu, co usprawnia cały proces.
Ta metoda ma tylko jedną wadę – umożliwia przekłuwania wyłącznie miękkiej tkanki. Dlatego, odpowiedź na pytanie, co jest lepsze: przekłuwanie uszu pistoletem czy igłą, jest całkiem prosta. Jeśli chcesz mieć kolczyki w standardowym miejscu, lepiej wybrać przebijanie uszu pistoletem. Natomiast w przypadku bardziej efektownego piercingu, zwykle jedyną możliwością jest przekłuwanie igłą.

kolczyki
 

Przekłuwanie uszu metodą DUO

Czym różni się metoda DUO od poprzednich? Tym, że przekłuwanie uszu jest przeprowadzane przez dwie osoby jednocześnie. A co za tym idzie, wszystko przebiega sprawniej, jest mniej stresujące. Sprawdzi się to szczególnie wtedy, gdy chodzi o przekłuwanie uszu dzieciom, czy osobom dorosłym wrażliwym na ból i widok igły.

Podczas metody DUO, wykorzystuje się opisane wcześniej pistolety, a więc dotyczy to standardowych zabiegów, wykonywanych na tkance miękkiej.

I mamy dla Ciebie dobrą informację, ponieważ właśnie tę metodę przekłuwania uszu wykorzystujemy w naszym gabinecie Olimpia Day Spa. Co więcej, dbamy o odpowiednią atmosferę – podczas przebijania uszu dzieciom tak wszystko organizujemy, aby zabieg kojarzył się z zabawą i zanim przechodzimy do części „właściwej”, pozwalamy maluchom się rozluźnić, wprowadzić w dobry nastrój.

Podczas pracy korzystamy też z wyjątkowo cichych pistoletów, nie dotykamy ani wkładu, ani kolczyka, dzięki czemu zachowana jest wysoka sterylność, a ryzyko zakażeń jest minimalizowane. Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości, umów się na wizytę.